Na rynku jest tak duży wybór lokówek, że wcale Ci się nie dziwie, gdy nie wiesz jaką wybrać. Kupowanie nowej lokówki może wydać Ci się trudne ale nic bardziej mylnego. Postaram się przybliżyć Ci rodzaje dostępne na rynku oraz czym się kierować przy jej wyborze.

Tak naprawdę wybór odpowiedniej dla Ciebie lokówki sprowadza się do bardzo prostych i podstawowych kwestii jakimi są struktura włosów, długość i rodzaj loków jaki chcesz uzyskać. Bujne loki, sprężynki czy może delikatne i naturalne fale? Wybór należy do Ciebie!

Jednak stosując stylizację na ciepło powinnyśmy również zadbać o stan włosów. Choć dostępne dziś na rynku urządzenia posiadają regulację temperatury i chronią włosy przed spaleniem, to niestety może dojść do przesuszenia włosów. Należy więc dodatkowo pamiętać o termoochronie, która chroni włókna włosów przed wysoką temperaturą, dzięki czemu zachowamy zdrowe i lśniące włosy. Przykłady najlepszych odżywek i płynów termoochronnych znajdziesz tutaj i tutaj.

RODZAJE LOKÓWEK

 → Lokówka stożkowa to urządzenie, które pozwala na stworzenie naturalnie wyglądających fal – loki są cienkie na końcówkach, a grubsze u nasady włosów. Umożliwia tworzenie naturalnie wyglądających loków o różnych kształtach bez konieczności wymiany końcówki.

Lokówka tradycyjna (z klipsem) posiada wałek o różnej średnicy do wyboru z klipsem, który ma przytrzymywać pasma włosów. Możesz na niej kręcić pasma o dowolnej grubości i zrobić loki o różnym kształcie, zakręcanie zaczynamy od dołu ku górze. Pamiętaj, żeby używać jej wyłącznie na suchych włosach, w przeciwnym razie możesz je przypalić.

→  Lokówka spiralna ma wypukły materiał owinięty wokół różdżki. Jest on bardziej rozstawiony niż typowa różdżka kulkowa, co zapewnia większą wszechstronność w zakresie grubości loków. Owijając włosy wokół zwężającego się zawirowania, tworzysz loki w kształcie litery  “S”.

Lokówka kulkowa, kręcenie nią włosów jest bardzo proste a loki utrzymują się naprawdę długo. Pasma włosów należy umieścić pomiędzy kulkami i otrzymujemy idealny i równomierny skręt na całej długości.

Loki zawsze były, są i będą w modzie. Właśnie dla osób, które natura obdarzyła prostymi włosami, a marzą o pięknych bujnych lokach lub delikatnych falach, stworzono lokówki!